E-mail: podatelna@valaskabela.sk | Tel.: 046 5458 120 RSS Mapa stránok | Úradná tabuľa |
Obec Valaská Belá

Športové úspechy Lukáša Goleja 2015

Pretekári na stupni víťazov

MX & GUAD CHAMPIONSHIPS – MOTOCORSE CUP, Beckov
Pre Lukáša sa prvý závod tohtoročnej sezóny konal 10. mája na rýchlej trati v Beckove, kde sa na štart postavilo celkovo 191 jazdcov. Do traťových noviniek pribudol, okrem iného, osem metrov vysoký násyp. Ani takú výšku však neminul prach, ktorý bol napriek zalievaniu trate všade. Lukáš opäť prekvapil, keďže pred pretekmi takmer vôbec netrénoval, ale aj tak si zo závodu odniesol pohár za celkové 3. miesto v kategórii MX Open Hobby.

Závod o pohár starostu obce Nitrianske Rudno
Už o týždeň neskôr, 17. mája, sa konal ďalší pretek pod záštitou starostu Nitrianskeho Rudna. O tomto preteku sa pár divákov a jazdcov vrátane ridera Dakaru Štefana Svitka vyjadrilo, že bol veľmi dobre zorganizovaný. Lukáš bojoval o 1. miesto s enduro jazdcom Jánom Vaškom, vyhrali však skúsenosti a Lukáš sa umiestnil na 2. priečke v kategórii Hobby.

MX & GUAD CHAMPIONSHIPS – MOTOCORSE CUP, Sverepec
Aj keď to chvíľu vyzeralo tak, že pretek vo Sverepci sa neuskutoční, riaditeľka pretekov, pani Andrea Zmajkovičová, to spolu s organizátormi zvládla na jednotku a tak sme sa 31. mája mohli zúčastniť na ďalšom dobre zorganizovanom preteku. Nastal síce takmer hodinový sklz, čo sa ale, vzhľadom na veľmi mokrú a blatistú trať, dalo čakať. Závodu sa zúčastnilo celkovo 204 jazdcov z Poľska, Česka, Rakúska, Maďarska a Slovenska. Lukáš súperil o prvú priečku s Poliakom Szymonom Miskowiecom, ktorý v prvej finálovej jazde vyhral, v druhej však bol úspešnejší Lukáš a tak sa na stupni víťazov postavil na prvé miesto v kategórii MX Open Hobby Lukáš Golej.

MX & QUAD CHAMPIONSHIPS – MOTOCORSE CUP, Gbely

V sobotu 5. septembra sa konal posledný pretek seriálu Motocorse Cup, ktorý sa opäť nezaobišiel bez pádov, tentokrát ani pre Lukáša. Veľmi pekný štart mu pokazil jazdec, ktorý ho zozadu aj s motorkou zrazil na zem. Nasledovalo pár kotrmelcov, prekážkový beh medzi jazdcami, zúrivé nakopávanie motorky. Keďže Lukáš napokon kvôli nehode vyštartoval medzi poslednými, nasledovala zúrivá jazda. Počas trinástich minút a dvoch kôl sa mu, aj napriek ďalšiemu pádu, podarilo prebojovať na 7. priečku spomedzi 23 jazdcov dvoch spojených kategórií. V druhej finálovej jazde obsadil 1. miesto a celkovo sa umiestnil na 3. mieste v kategórií MX Open Hobby.

Gratulujeme a prajeme aj naďalej veľa úspechov!