E-mail: podatelna@valaskabela.sk | Tel.: 046 5458 120 RSS Mapa stránok | Úradná tabuľa |
Obec Valaská Belá

Klub bývalých futbalistov - rok 2013

28.04. 2013 TR. TEPLÁ – VAL.BELÁ 3:1- zápas bol vcelku vyrovnaný, náš prvý zápas a to sa aj ukázalo na ihrisku, avšak môžeme byť radi, že to takto dopadlo. Gól: Andy.

12.05. 2013 ILAVA – VAL.BELÁ 10:3 - zápas začal tak trochu nervózne a z našej strany to bolo počas celého zápasu, viac niet čo dodať. Gól: 2x Rado, 1x Kamil

19.05. 2013 BELUŠA – VAL.BELÁ 3:4 - pekné počasie ako stvorené pre futbal. Zápas začal opatrne, s našou územnou prevahou, vypracovali sme si viacero čistých príležitostí, najmenej 6x pred brankárom a nič. Nakoniec sa nám to podarilo a vyhrali sme. Góly: 2x Syky, 1x Laco, 1x Vlado.

26.05. 2013 VAL.BELÁ - LADCE 3:6- začali sme celkom dobre avšak hostia hneď od začiatku boli nebezpečnejší. Aj keď už v 20 min. vedieme 1:0 po celkom vydarenej akcii. Ako keby nás to uspokojilo a o chvíľu je už 1:1. Tesne pred polčasom už prehrávame 1:2. Do druhého polčasu sme nastúpili bez koncentrácie a hneď je 1:4. Potom prídu na radu naše šance, nepremieňame. Potom Rado strieľa a Jojo doráža 2:4, o pár minút po rohu Vlada Zdenko hlavičkuje a je 3:4. Po ďalších chybách prehrávame 3:6.
G: 1x Vlado, Jojo, Zdenko

15.06. 2013 JABLONEC – VAL.BELÁ 7:5 - išli sme Belabusom. Naše začiatky sú katastrofálne po 17 min. prehrávame 2:0. Spresnili sme hru a v 26 min. Janko znižuje na 1:2. Domáci zabrali a o pár minút je 3:1. Druhý polčas je zaujímavý. Aktívnejšou hrou sme hneď v úvode znížili na 2:3 po strele Vlada, Laco doráža. Chyba v obrane a už je 4:2. Naša hra je lepšia v 12 min. - krásna akcia Janko na Milana, ten centruje a Laco triafa 4:3. Už o chvíľu je vyrovnané Kamil 4:4. Mali sme ich, no domáci z prvej akcii po góle vedú 5:4. Pár minút a už je 6:4. Ďalšia chyba a už je 7:4. Opäť sme sa dostali do našej hry z čoho pramení gól 7:5 Laco. Súpera sme zatlačili a prečíslili, ale už sme nedokázali dať gól. 7:5.
G: 3x Laco, 1x Janko, Kamil

29.06. 2013 DOLNÁ PORUBA – VAL.BELÁ15.00 výkop. 2:6. To, že sme boli v Dolnej Porube aktívnejší a potom sme zaslúžene vyhrali, bolo aj zásluhou zadných radov a stredovej formácie, najmä Mariana, Václava, Michala a Vlada, ktorí svojimi skúsenosťami a najmä perfektným čítaním hry zbavovali často súpera lopty a tým pripravovali zárodky akcií, po ktorých nebolo problémom pre našich útočníkov dopraviť loptu do súperovej siete.
A na záver nám chutil teda nielen výsledok, ale aj guláš, ktorým nás trošku smutní domáci pohostili.
G: 2x Kevin, Rado, 1x Juro, Jojo

15. 06. 2013 ČAVOJ – VAL.BELÁ 3:8 -
 zápas nám vylepší štatistiku, hralo sa pri príležitosti 50-tky Pala Petrisku. Ťažko sa takýto zápas hodnotí, boli sme aktívnejší a zohratejší. Prvý polčas s veľkou prevahou vyhrávame 0:4. Druhý polčas sme začali pohodovo no o chvíľu je 0:5. Súper znižuje na 1:5, no my o chvíľu už vedieme 1:6. Potom súper zabral a je 2:7 – jedenástka a pár minút na to a je 3:7. Už sa blížil koniec zápasu keď prebehla najkrajšia akcia, Kamil ešte pred polovicou vysúva Miška a ten rýchlosťou blesku prechádza cez obranu súpera a nechytateľnou strelou v šestnástke uzatvára skóre na 3:8.
G: 5x Rado, 1x Kamil, Jojo, Miško

27.07. 2013 turnaj v Čavoji. Odohrali sme dva zápasy ČAVOJ – VAL.BELÁ 2:1, viedli sme 1:0, Gól Jojo.
Druhý zápas sme hrali proti Temešu, kde sme tiež viedli už v 4min. 1:0. Gól Rado, ale prehrali sme 5:1, niet k tomu čo dodať.

10.08. 2013 VAL.BELÁ – TR. TEPLÁ 2:0 - začiatok o 17:10. Už od úvodu sme na tom herne lepšie, mali sme viacero možností na skórovanie, brvno, tyč a smola. V 30min. Peťo krásne vysunul Sykyho a ten sám proti brankárovi skóruje 1:0. Druhý polčas sme opäť aktívnejší, už v 11min. strieľa Peťo, avšak do brvna, odrazenú loptu peknou strelou do siete dáva Rado. 2:0.
Hostia sú veľmi radi, že to je len 2:0.
G: 1x Syky, 1xRado

08.09. 2013 VAL.BELÁ – ILAVA 5:2 - začiatok o 10:15. Krásne počasie. Hostia došli bez kľúčového hráča a bolo to vidieť. Od začiatku sme aktívnejší, ale súper tiež dáva o sebe znať rýchlymi protiútokmi. V 30min. Juro potiahne do šestnástky súpera kde je naňho faul. Jedenástku premieňa Rado. 1:0. Strata koncentrácie a v 35min. gól hostí a je 1:1. Druhý polčas sme opäť o niečo lepší a aj efektívnejší. 11minúta 2:1 Šedo po prihrávke Rada. A už v 14 minúte opäť prihráva Rado Kamilovi a je 3:1. Zápas máme pod kontrolou. 24 minúta Syky centruje a už je 4:1. V 34minúte Rado dáva na 5:1. Zápas sa dohráva avšak hostia ešte pred koncom znižujú na 5:2.
G: 2x Rado, 1x Šedo, Kamil, Syky

22.09. 2013 VAL.BELÁ – RAJEC 1:5 - začiatok o 10,15 hod. Počasie nám praje. Súper je od úvodu lepší a my sa nemôžeme dostať k našej hre. 14.min. zlá rozohrávka čo súper využíva a je 0:1. To nás naštartovalo k lepšej hre. Kamil strelou spoza šestnástky dáva na 1:1, 26.minúta. Lenže to bolo od nás v prvom polčase všetko, lebo o minútu už prehrávame 1:2. Druhý polčas sme začali tlakom na súpera, prihrávame, beháme, ale nič sme z toho nevyužili. A je to tu zas - hlúpa strata lopty v 18 min., nepodarený center hostí a náš vlastný gól.  O dve minúty je už 1:3. Nedokážeme podržať loptu, veľa chýb. 22 minúta 1:4. Snažíme sa. 30 minúta a je 1:5. Gól: Kamil.

28.09. 2013 VAL.BELÁ – DOLNÁ PORUBA 4:6 - začiatok o 14,00 hod. Počasie máme opäť futbalové. Príjemný súper. Tento rok máme každý úvod katastrofálny, ale aby sme v 13 minúte prehrávali 0:4, to tu ešte nebolo. 2min. zlá prihrávka súper využíva 0:1, 5min. krásna strela spoza šestnástky a je 0:2, 8min. únik hostí a je 0:3, 13min. opäť po chybe a je 0:4. Konečne sme sa prebrali aj keď hostia sú stále nebezpeční. Zatlačili sme súpera, ale musíme stále dávať pozor. Najskôr Juraj spolu s Radom sami na brankára, ale brankár Jura vychytal. Potom hostia nevedia kam skôr skočiť, gól nepadol. Druhý polčas sme aktívnejší, súper nestačí kondične, ale stále si musíme dávať pozor. V 19minúte to konečne padlo, Vlado sa odhodlal k strele spoza šestnástky a je 1:4. 21minúta neustrážili sme rýchleho protihráča, ktorý unikol a je 1:5. 25 minúta Rado uniká obrancom a prekonáva brankára 2:5. Snažíme sa ale súper zase zaútočil a v 34minúte je 2:6. Máme málo času na vyrovnanie, ale pokúšame sa o to 39minúta Kubo v šestnástke strieľa a je 3:6. 40minúta Rado využíva nedorozumenie v obrane a je 4:6 a zároveň aj koniec zápasu.
G: 2x Rado, 1x Vlado, Kubo.

13.10. 2013 VAL.BELÁ – BELUŠA 5:5- začiatok 10:30 hod. Divoký zápas. Začiatok trochu nervózny a vyrovnaný. Prevzali sme iniciatívu a v 8min. Šedo z hranice 16-tky dáva na 1:0. Už o chvíľu je vyrovnané 11min. 1:1. Sme aktívnejší, v 18min. po rohu pätičkou Syky zvyšuje na 2:1. V 21min. je už 3:1 Kamil využíva šancu a dáva gól. Hráme vcelku pekný futbal a hostia nestíhajú Rado v 28min. krásnou strelou dáva už na 4:1. Hostia neskladajú zbrane a v 32min. znižujú na 4:2. Prichádza Šedo a v 38min. vedieme už 5:2. Už nám chýba len súpera doraziť, ale Laco dve čisté šance nevyužíva, polčas 5:2 pre nás. Druhý polčas sme síce začali aktívnejšie, zahadzujeme opäť čistú šancu. Súper prevzal iniciatívu, vyrovnal hru a v 60min. znižuje na 5:3, 67min. jedenástka a už je 5:4, 72min. a je vyrovnané 5:5. Až teraz sme sa spamätali ale nič nám to nepomohlo. 5:5.
G: 2x Šedo, Syky, Kamil, Rado

28.09. 2013 VAL.BELÁ – JABLONEC 3:6 -posledný zápas v roku. Príjemné počasie. Hostia hrajú od začiatku lepšie a aktívnejšie, jednoducho sú lepší. V 16min. krásna strela asi z 32m a je to 0:1. O pár minút je už 0:2. Konečne aj my trochu súpera pritlačíme, ale do polčasu nič nevymyslíme na prekonanie obrany súpera. V druhom polčase je už 0:3. Peťo Dušička znižuje na 1:3 v 51min. Súper ako by si zobral oddychový čas, 64min. Vlado dáva kontaktný gól 2:3, prichádza 67min. jedenástka v náš prospech Vlado dáva a je vyrovnané 3:3. Súper sa prebral a ukazuje kde je jeho sila. 75min. už je 3:4, nestačili sme sa prebrať a je v 77min. 3:5 a po 5 minútach je 3:6. Škoda, súper bol lepší, treba to uznať.