E-mail: podatelna@valaskabela.sk | Tel.: 046 5458 120 RSS Mapa stránok | Úradná tabuľa |
Obec Valaská Belá

Klub bývalých futbalistov - rok 2012

22.04.2012 VAL. BELÁ – RAJEC 0:4, prvý zápas v roku bolo na nás vidieť, že nie sme zohratí. Hostia boli lepší nie však o 4 góly. Hlavne v druhom polčase sme mali  viacero príležitostí škoda, že sme to nevyužili.

29.04. 2012 ILAVA – VAL.BELÁ 1:0, zápas začal tak trochu nervózne. Hrali sme na náhradnom ihrisku a tak ako minulý rok sme prehrali o jeden gól. Hlavne v prvom polčase sme mali viacero príležitostí. Druhý polčas domáci boli lepší a len vďaka Ľubovi v bránke sme neprehrali väčším rozdielom.

12.05. 2012 VAL.BELÁ – HORNÁ PORUBA 5:2, zápas začal tak trochu neskôr aj preto, lebo súper meškal. Zápas sa hral pri príležitosti 50-tky Zdenka Mihála a Horná Poruba je jeho rodná dedina. Hralo sa celkom rýchlo, už v 10min. sme viedli pohotovým gólom Laca H. 1:0 Prvý polčas sme boli lepší. Druhý polčas sme tiež začali vo svižnom tempe, súper hrozil rýchlymi protiútokmi. V 52min sme viedli po peknej akcii 2:0, gól Majo G. O pár minút chvíľa nepozornosti, a už je 2:1 54min. Lenže my sme súpera opäť zatlačili a Juro J. krásnou strelou do šibenice zvýšil 3:1 60min. Potom chyba v obrane, faul a jedenástka 68min. a je 3:2. My sme sa nenechali vyviesť z miery. V 75min. Kamil zvyšuje na 4:2. No a nakoniec v 82min. Majo G. upravuje na konečných 5:2. Ďakujeme.

26.05. 2012 BELUŠA – VAL.BELÁ 1:3, pekný zápas súper hral a my sme strieľali góly, avšak musíme uznať, že náš súper nepremenil asi tak 5-6 čistých tutoviek. V 29min. rýchly protiútok Kamil pekne našiel Sykyho a ten dáva gól 0:1. Druhý polčas sme začali vo svižnom tempe, avšak nedorozumenie brankára so spoluhráčmi a zrazu je vyrovnané 1:1 50min. V 60min. zahrali domáci rukou v šestnástke a bola jedenástka, Miško nepremenil. V 69 min. do rozobratej obrany súpera vnikol Syky, prihral Peťovi D. a ten zvyšuje na 2:1. V 79min. opäť rýchly protiútok Kamil v šestnástke prihráva Peťovi D. a je rozhodnuté 1:3.

03.06.2012 VAL. BELÁ – TREN. TEPLÁ 0:3, toto bol asi jeden z najhorších zápasov, čo sme spolu odohrali. Toľko prihrávok, čo sme pokazili, to bola jedna katastrofa! Prvý polčas 0:2. V druhom sme si vypracovali aj nejaké príležitosti, ale nič z toho, súper dal ešte jeden gól a skončilo to 0:3.

12.08.2012 VAL. BELÁ – BELUŠA 3:2, od začiatku to bolo dosť rýchle na naše pomery. Po viacerých príležitostiach hostí, už v 9min. sme prehrávali 0:1. Hostia mali viac z hry a samozrejme aj veľa príležitostí, ktoré zahodili a pre nás to bolo obrovské šťastie. V 25min. po viacerých pekných prihrávkach, Rado spoza šestnástky strieľa vyrovnávajúci gól 1:1. V 35min. Vlado asi z 30 metrov peknou strelou nás dostáva do vedenia 2:1. V 47min. po rohu keď sme nedokázali odkopnúť loptu, bolo vyrovnané 2:2. Keďže sme mali viac šťastia ako súper, v 82min. Kamil vnikol do šestnástky a šancu premieňa 3:2.  Ďakujeme súperovi za množstvo nepremenených šancí.

02.09.2012  VAL. BELÁ – ILAVA 4:3, hostia prišli len jedenásti a chýbali im viaceré opory. Aj keď sme boli lepší už v 11min. sme prehrávali 0:1. Mali sme viac z hry a viacero šancí, bohužiaľ na šance sa nehrá. Druhý polčas sme opäť lepší a už po pár sekundách mohol padnúť vyrovnávajúci gól. V 49min. Majo G. vystrelil na hranici šestnástky a bolo vyrovnané, aké jednoduché. O desať minút 59min. Rado dorazil strelu Joja a vedieme 2:1. 63min. po rohu Zdenko hlavičkou našiel Kamila a vedieme už 3:1, lenže za okamih chyba v obrane, jedenástka, súper znížil na 3:2. V 75 min opäť náš roh a tentokrát Zdenko neprihráva, ale rovno strieľa hlavičkou prekrásny gól 4:2. Päť minút pred koncom hostia už iba znížili na 4:3.

09.09.2012 RAJEC – VAL.BELÁ 4:0, na tohto súpera sme krátki. Bolo nás málo (síce 13 ale dvaja zranení) a to sa jednoducho nedá, nech už robíme čokoľvek pokiaľ nebudeme tak povediac v plnej sile na tohto súpera zatiaľ nemáme, treba chlapsky priznať.

23.09.2012 TRENČIANSKÁ TURNÁ – VAL.BELÁ 3:4, dnes všetko vychádzalo, aj odchod aj samotná hra. Tohto súpera sme sa tak trochu obávali, ale všetko bolo inak. Od začiatku sme diktovali tempo hry, podržali loptu, prihrali a nehádali sme sa. Už v 8min. sme po nevinnej akcii vyhrávali 0:1, spoza šestnástky vystreli Vlado a pekne zavesil. Domáci nevedeli nájsť na našu hru žiadny recept. V 30min. prišla chvíľa pre Kamila po viacerých streleckých pokusoch trafil a viedli sme 0:2. Do druhého polčasu sme nastúpili opäť bez rešpektu, avšak domáci nás schladili v 1min., zlý odkop nezachytenie lopty, strela a už je len 1:2. Hra sa vyrovnala a domáci sú stále nebezpečnejší. V 50min. Rado z otočky na hranici 16-stky strieľa a na prekvapenie všetkých lopta končí v bráne 1:3. Prejde len minúta a domáci znižujú 2:3. Prichádza najkrajšia akcia zápasu ovládame stred poľa a Laco presne načasovanou prihrávkou nachádza Maja G. a ten sám pred brankárom nezaváhal - 61min. 2:4. Domáci ešte v 70min. po rohu peknou hlavičkou znižujú na 3:4. Domáci sami priznávajú, že takého súpera tu ešte nemali.

29.09.2012  VAL. BELÁ – DOLNÁ PORUBA 3:1, zápas začal v kľudnom, pohodovom tempe. Na hosťoch bolo vidieť, že nie sú zohratí. Hneď v úvode sme využili šancu a už v 6min. vedieme 1:0 gól Peťo D. po prihrávke Jura. Mali sme viac z hry, ale súper sa lepšil každou chvíľou a v 44min. vyrovnáva na 1:1. Lenže my sme ešte do polčasu v 45min. opäť vyhrávali 2:1 keď Kubo využil zmätok v obrane súpera. Súper sa snažil, ale my sme v 54min. využili ďalšiu ponúknutú šancu, Kamil zvyšuje na 3:1. Vypracovali sme si aj čisté šance avšak nedokázali sme ich premeniť. Škoda.

20.10.2012 LADCE – VAL.BELÁ 0:2, krásne počasie ako stvorené na futbal. Začali sme vo svižnom tempe, rýchle protiútoky, s ktorými mali domáci problémy, postupne sa hra vyrovnala a domáci začali mať na vrch. Kubo v bráne nás podržal. Prišla 25min. nevinná akcia, Rado z hranice šestnástky vystrelil a viedli sme 0:1. Druhý polčas nás domáci opäť zatlačili ale Kubo bol neprekonateľný. Po našom nebezpečnom útoku domáca obrana v 20min druhého polčasu opäť kapitulovala, Rado zvyšuje na 0:2. Tak to aj skončilo. Pekný zápas.

01.12. 2012
Tak ako každý rok aj tento rok sme sezónu ukončili posedením na Homôlke. Najskôr sa tradične trochu športovalo v telocvični základnej školy. Neskôr sme sa presunuli na chatu, kde nás už čakalo občerstvenie, niečo pod zub a niečo aj pre rozprúdenie krvi. Oproti minulému roku nás bolo viacej čo je chvályhodné 19 chalanov + 6 manželiek za čo im ďakujeme, lebo bez žien je to také neveselé a potom to aj s nami roztočili.
Vyhodnotili celú sezónu 2012, ktorá je po dlhej dobe pre nás plusová: 7x výhra, 4x prehra, žiadna remíza, góly 24:24, tradične sa nám nedarí už viac sezón s Rajcom dúfajme, že v tomto roku by sa to mohlo konečne otočiť.
Góly: 5x Kamil F. Rado G., 4x Majo G., 3x Peťo D. 2x Vlado M., 1x Juro J., Laco H., Syky, Zdenko M., Kubo F.,
Rozobrali sme celú sezónu. V nasledujúcom roku by sme chceli odohrať o niečo viac zápasov. Uvidíme. Zábava končila v neskorých hodinách a všetko bolo v poriadku.