Kultúrny dom
Obecný úrad....
Ako vybaviť....
Odpadové hospodárstvo....
Slobodný prístup k info....
Sťažnosti, žiadosti a petície....
Majetok obce....
Prenájom majetku....
Menšie obecné služby....
Školy a vzdelávanie....
Zdravotníctvo....
Kultúra....
Šport....
Farský úrad
Pošta
Spoločenské organizácie....
Adresár úradov a inštitúcií
Adresár firiem v obci

Dátum pridania: 30.11.2007        Počet zobrazení: 8430          tlačiť článok

Kultúrny dom

Družstevný kultúrny dom dalo postaviť Úverné družstvo vo Valaskej Belej. V sále KD bolo stále javisko, chýbali však šatne a ostatné príslušenstvo. V roku 1980 bolo vybudované sociálne zariadenie pri kultúrnom dome.

Kultúrny dom využívajú na vystúpenia domáci umelci, ochotníci a súbory z okolia. Vystupujú tu poloprofesionálne divadlá i známe divadelné osobnosti. Pravidelne sa opakuje jarný a vianočný koncert detí z miestnej ľudovej školy umenia, ako aj vystúpenia folklórneho súboru Belanka, ktorý do dnešnej doby zachováva ľudové tradície.

Tieto každoročné vystúpenia mapujú staré ľudové zvyky, ako napríklad: pochovávanie basy, fašiangy, stavanie májov, Annabál, hody. Vystúpenia sú vždy spojené s trhom, na ktorom sa dajú kúpiť výrobky domácich remeselníkov z dielní rezbárov, výšivkáriek, háčkované tovary, tkané koberce, sklárska výroba, a pod. Pre obyvateľov obce sa konajú autobusové zájazdy na iné kultúrne podujatia a trhy.

Kutlúrny dom je využívaný pre rôzne výstavy a kurzy pre občanov.


Súvisiace odkazy: Miestne kultúrne stredisko, Kino Slovan, Obecná knižnica, Folklórna skupina Belanka, Detský folklórny súbor, Umenie a remeslá, Belušky, Kultúrne akcie,

Slovensky  Nemecky  Anglicky

Náhodná fotografia
Vítanie detí do života
Združenie informatikov samospráv SlovenskaALTAMEDIA - register firiem