Klub bývalých futbalistov - KBF
Obecný úrad....
Ako vybaviť....
Odpadové hospodárstvo....
Slobodný prístup k info....
Sťažnosti, žiadosti a petície....
Majetok obce....
Prenájom majetku....
Menšie obecné služby....
Školy a vzdelávanie....
Zdravotníctvo....
Kultúra....
Šport....
Farský úrad
Pošta
Spoločenské organizácie....
Adresár úradov a inštitúcií
Adresár firiem v obci

Dátum pridania: 16.05.2011        Počet zobrazení: 5846          tlačiť článok

Klub bývalých futbalistov - KBF

Z histórie futbalu

V roku 1932 bol založený futbalový klub. Tak sa vlastne začala písať aj história futbalu vo Valaskej Belej. Klub bývalých futbalistov - KBF (starí páni)  nebol u nás nikdy oficiálne založený,  aj keď starší futbalisti hrávali rôzne zápasy po skončení svojej aktívnej futbalovej   kariéry. Skrátka,  chceli si sem tam kopnúť do lopty. História starých pánov nebola nikdy zaznamenaná. Ale stojí za to pripomenúť, že aj v súčasnom mužstve je pár veteránov, ktorí si aj v 90. rokoch minulého storočia obuli kopačky a popreháňali guľatú. Stretávali sa nielen s mužstvami z blízkeho okolia, ale aj napríklad s partiou chalanov (lebo tak si hovoria) od Žiliny, Modry, Podolia pri Novom Meste nad Váhom, Jura pri Bratislave a mnohých ďalších. Za sezónu bolo odohratých aj 25 zápasov. 

Súčasnosť

V súčasnosti je od roku 2007 zaznamenaných pár zápasov.
Celý rok bol evidovaný prvý krát v roku 2009, kedy starí páni odohrali 8 zápasov s nelichotivou bilanciou: 2 výhry a 6 prehier. V tom roku aj prvý krát spravili posedenie pri pive a pečených kolenách, kde vyhodnotili aj celý rok 2009, posedenie sa uskutočnilo na chate Homôlka 05. decembra 2009.
V ďalšom roku 2010 odohrali starí páni 11 zápasov a opäť neúspešná bilancia: 3 výhry, 2 remízy a 6 prehier. Rok opäť vyhodnotili na Homôlke a to 04. decembra 2010.
Nie je však dôležité vyhrať, ale zahrať si. Takže v podstate každý rok skončil úspešne.

Rok 2011

Rok 2012

Rok 2013

Rok 2014

Rok 2015


Súvisiace odkazy: Aerobic, Futbal, Miestna únia malého futbalu, Posilňovňa, Hádzaná, Tenis, Lyžovanie, Úspešní športovci obce,

Slovensky  Nemecky  Anglicky

Náhodná fotografia
Združenie informatikov samospráv SlovenskaALTAMEDIA - register firiem