Svätomichalské hodové slávnosti

Dátum pridania: 23.10.2017        Počet zobrazení: 331          tlačiť článok

Svätomichalské hodové slávnosti

Tento rok organizovala obec hodové slávnosti v spolupráci s Farským úradom vo Valaskej Belej.

V dňoch od 28. 9. 2017 do 1. 10. 2017 prebiehala v našej farnosti duchovná obnova pod názvom „Budem ti hrať pred tvárou anjelov ...“, ktorú viedol páter Ján Kušnír SVD.

V nedeľu 1. októbra sa oslavy začali krojovaným sprievodom a slávnostnou svätou omšou v rímsko-katolíckom kostole Sv. Michala. Po skončení svätej omše pokračoval hodový program v kultúrnom dome.
V úvode bolo požehnané jedlo a občerstvenie pripravené pre všetkých občanov. Nasledovali príhovory starostu Obce Valaská Belá Ing. Miloša Cúcika, dôstojného pána farára Róberta Stenchláka a predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Ing. Jaroslava Bašku, ktorý pri tejto príležitosti odovzdal Farskému úradu vo Valaskej Belej dotáciu na hodové slávnosti v hodnote 1 000 eur.

V kultúrnom programe vystúpili folklórne súbory a hudobné skupiny.
FS Belanka z našej obce sa predstavila s programom „Stará dievka“ a FS Nevidzianka z Nevidzian s programom „Lavorovica – pálenie alkoholu“.

Po nich vystúpili hostia programu Ľudová hudba Capkovci zo Skalitého a hudobná skupina Petra Jedrišáka z Turian, ktorí nám zahrali, zaspievali a rozosmiali nás humorným slovom.

Súčasťou nedeľného hodového programu boli tiež ľudový remeselníci: Chránená tkáčska dielňa Hipo Mačov z Valaskej Belej so Cartier Replica Breitling Replica svojimi ručnými výrobkami, pani Mária Borková z Novák s levanduľovými šitými dekoráciami a hračkami a pani Zuzana Babničová Kytková, ktorá nám predviedla krásnu ručnú prácu - pradenie ovčej vlny na kolovrátku.

link na video RTV Prievidza: http://www.rtvprievidza.sk/home/region/4837-pod-ochranou-sv-michala


Mgr. Denisa Kučerová
oddelenie kultúrnych služieb


Fotogaléria - Svätomichalské hodové slávnosti

Krojovaný sprievodKrojovaný sprievodSlávnostná svätá omšaSlávnostná svätá omšaSlávnostná svätá omšaSlávnostná svätá omšaSlávnostná svätá omšaSlávnostná svätá omšaSlávnostná svätá omšaKrojovaný sprievodHudobná skupina Petra Jendrišáka z TurianSvätomichalské hodové slávnostiHudobná skupina Petra Jendrišáka z TurianĽudoví remeselníciĽudoví remeselníciSvätomichalské hodové slávnostiFSk NevidzankaFSk NevidzankaFSk NevidzankaFSk NevidzankaFSk BelankaFSk BelankaFSk BelankaFSk BelankaĽudová hudba Capkovci zo SkalitéhoĽudová hudba Capkovci zo SkalitéhoĽudoví remeselníciĽudoví remeselníciĽudoví remeselníciĽudoví remeselníci

Súvisiace odkazy: Obec, Občan, Podnikateľ, Návštevník, Fotogaléria,

Slovensky  Nemecky  Anglicky

Náhodná fotografia
Hodové slávnosti
Združenie informatikov samospráv SlovenskaALTAMEDIA - register firiem