Svätomichalské hodové slávnosti

Dátum pridania: 18.10.2016        Počet zobrazení: 796          tlačiť článok

Svätomichalské hodové slávnosti

Svätomichalské hodové slávnosti sa v našej obci konali v dňoch 1. a 2. októbra 2016.

Vo štvrtok 29. septembra 2016 sa uskutočnila vizitácia farskej budovy z Biskupského úradu v Nitre. Do našej farnosti prišiel diecézny biskup Mons. Viliam Judák, ktorý mal stretnutie s farskou radou a zástupcami rôznych organizácií mládeže, rodín, seniorov a rôznych spoločenstiev. O 18.00 h celebroval svätú omšu a po jej skončení požehnal obnovenú farskú budovu. 

V sobotu 1. októbra 2016 prebiehali hodové slávnosti v areáli futbalového ihriska. Program začal o 14.00 h príhovorom starostu obce Ing. Miloša Cúcika a predsedu TSK Ing. Jaroslava Bašku.
V programe vystúpili folklórne súbory FS Belanka z Valaskej Belej a FS Strážovanka zo Zliechova a hudobná skupina Rytmik z Ladiec.
Fanúšikov futbalu potešil zápas starých pánov družstiev Valaská Belá – Dolná Poruba.
Sprievodnými akciami programu boli atrakcie pre deti ako trampolína, skákací hrad, maľovanie na tvár a cukrová vata.
Navštívili nás aj ľudoví remeselníci, ktorí prezentovali svoju kreatívnu prácu a výrobky.
Večer o 20.00 h pokračoval hodový program v kultúrnom dome hodovou zábavou so živou hudbou – skupinou Rytmik.

V nedeľu 2. októbra 2016 sa už tradične konal krojovaný sprievod do kostola Sv. Michala. Tento rok bol obohatený aj o kroje hostí z obce Skalité. Spolu s pani starostkou PaedDr. Andreou Šimurdovou prišli aj členovia folklórnej skupiny a viacerí občania obce.
Slávnostná svätá omša, ktorú celebroval misionár Janko Kušnír, začala o 10.45 h. Po jej skončení sa všetci krojovaní občania a hostia odfotografovali na schodoch pred kostolom.
Potom nasledovalo slávnostné agapé v kultúrnom dome.

 

Touto cestou sa tiež chceme veľmi pekne poďakovať sponzorom podujatia:
•    Andrea Bystrická Valaská Belá
•    Drogéria Ján Ivin Valaská Belá
•    Poľovnícke združenie Valaská Belá

 

Mgr. Denisa Vašková
oddelenie kultúrnych služieb


Fotogaléria - Svätomichalské hodové slávnosti

Svätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnostiSvätomichalské hodové slávnosti

Súvisiace odkazy: Obec, Občan, Podnikateľ, Návštevník, Fotogaléria,

Slovensky  Nemecky  Anglicky

Náhodná fotografia
Združenie informatikov samospráv SlovenskaALTAMEDIA - register firiem