Hodové slávnosti

Dátum pridania: 13.10.2015        Počet zobrazení: 907          tlačiť článok

Hodové slávnosti

Hodové slávnosti sa v našej obci konajú na Sv. Michala, patróna našej farnosti. Tohtoročné hodové slávnosti sa uskutočnili prvý októbrový víkend - 3. a 4. októbra 2015.

Sobotný hodový program, tento rok netradične, celý prebiehal v areáli futbalového ihriska v Škrípove. Začal sa teda aj športovo, a to o 14.00 hod futbalovým zápasom mužov II. triedy, ktorý odohrali družstvá Valaská Belá "B"/Čavoj a Veľká Lehôtka.
Po skončení zápasu sa riaditeľka MKS Elena Kopčanová spolu so starostom obce Ing. Milošom Cúcikom prihovorili všetkým prítomným, privítali ich a zaželali im veľa dobrej nálady.
Program pokračoval vystúpením folklórneho súboru Belanka. Jeho členovia zaspievali veľa pekných piesní a divákov potešili veselým a humorným programom s názvom "Zber úrody."  K dobrej nálade prispeli svojimi zvučnými hlasmi aj žiaci zo základnej školy.
Po skončení kultúrneho programu si fanúšikovia futbalu prišli ešte raz na svoje - zápas, a to starých pánov, medzi Valaskou Belou a hosťami z Jablonca.
Pre všetkých občanov boli aj tento rok pripravené chutné hodové špeciality – jaternice, klobáse a voňavé koláče.
Naši najmenší, deti a žiaci sa vyšantili na pripravených atrakciách, na trampolíne a skákacom hrade, pochutili si na cukrovej vate a tváričky im rozžiarili veselé maľovné obrázky.
Večer o 20.00 hod začala v kultúrnom dome hodová zábava v podaní Štefana Vargu.

Nedeľné predpoludnie bolo venované tradíciám a poďakovaniu Bohu za úrodu. Hrdí Belania sa obliekli do nádherných belianskych krojov a v početnom sprievode spolu s hasičmi a poľovníkmi prešli do kostola Sv. Michala na slávnostnú svätú omšu.
Svätú omšu celebroval správca farnosti vdp. Róbert Stenchlák, ktorý posvätil prinesené obetné dary - kyticu, chlieb, koláče, syr, ovocie, pálenku, čečinu a parožtek, hostie a víno. Po skončení svätej omše zostali naši občania a hostia pred kostolom, kde si spolu so speváckym zborom zaspievali, pochutnali na sladkých domácich koláčoch a víne, obdivovali krásu belianskeho kroja a spoločne sa na pamiatku pofotili.

Hodové slávnosti dopadli dobre, prialo nám aj počasie. Ďakujeme všetkým, ktorí sa ich zúčastnili a prispeli k ich priebehu.

Ďakujeme tiež sponzorom:

  • COOP Jednota Supermarket Valaská Belá
  • Čierna Hora, a.s., Valaská Belá
  • Ján Ivin - Drogéria - Papiernictvo, Valaská Belá
  • Tempo Vrban Anton, Valaská Belá

 

Mgr. Denisa Vašková
MKS Valaská Belá


Fotogaléria - Hodové slávnosti

Hodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnosti

Súvisiace odkazy: Obec, Občan, Podnikateľ, Návštevník, Fotogaléria,

Slovensky  Nemecky  Anglicky

Náhodná fotografia
Deň matiek
Združenie informatikov samospráv SlovenskaALTAMEDIA - register firiem